ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5908007
*
nr 590 8007
Spegel
Teak, höjd: 120
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juli 2009
kl 17:39:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/7 09:40:45
1
250 kr
6/7 14:08:53
2
150 kr
6/7 14:09:13
2
250 kr
6/7 14:09:37
2
300 kr
13/7 02:59:51
3
Vinnande bud
13/7 12:57:19
2
400 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:14
-
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:44
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:32
-
8199 Spegel
121x63 cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:06
-
8039 Spegel
192x93cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:43
-
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:01
*
Spegel
nr 590 8007
Spegel
Teak, höjd: 120
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 juli 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/7 09:40:45 | 1 | 250 kr |
6/7 14:08:53 | 2 | 150 kr |
6/7 14:09:13 | 2 | 250 kr |
6/7 14:09:37 | 2 | 300 kr |
13/7 02:59:51 | 3 | Vinnande bud |
13/7 12:57:19 | 2 | 400 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:14 -
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:44 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:32
-
8199 Spegel
121x63 cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:06 -
8039 Spegel
192x93cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:43 -
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:01